joi, 30 august 2007

Steaua - BATE Borisov 2-0

Steaua e iar in grupele Ligii Campionilor, dar din pacate in Hagi inca nu am incredere ca e antrenor bun. Cum sa-l scoti pe Zaharia la nici 10 minute dupa pauza? Din clipa aia au disparut atacurile si ocaziile Stelei, Steaua mai reusind doar golul lui Neaga si in rest aparandu-se sau jucand la mijlocul terenului. Zapata pare a fi un portar de incredere, dar mai asteptam cateva meciuri ca sa vedem daca e de viitor. Momentan Steaua mai are nevoie de Dica, macar ca playmaker, deci sa speram ca Gigi nu a dat in mintea lui Borcea si incepe sa vanda jucatorii buni.
In conditiile in care Slavia Praga, Rosenborg, Dinamo Kiev, Sahtior,Besiktas, Fenerbahce au ajuns in grupe si probabil vor face parte din urna a 4-a, poate avem norocul de a nu mai ajunge in grupa cu cea mai puternica echipa din urna 4.
In rest, sper sa isi revina odata Badea, Iacob, Radoi (la el abia incepe perioada in care va lipsi), Ghionea, Cristocea (asta e un alt playmaker bun), Golanski...jesus, lunga lista
P.S.: Barcelona - Inter 5-0 - amical, dar totusi Chivu a demonstrat ca este un aparator extraordinar - l-a faultat in careu pe giovanni dos santos si ronaldinho a inscris pt 1-0 din penalty, pentru ca apoi sa fie driblat de giovanni dos santos, care a si inscris de langa el...cred ca roma poate fi felicitata pentru cel mai tare transfer al anului